Máte otázky?

Radi Vám odpovieme
Váš e-mail:

Vaša otázka

 
 

VERIŤ ČI NEVERIŤ

 

                Najnovší fenomén poslednej doby sa stali náramky proti urieknutiu, tkzv. Kabbalah náramky. Sú preferované predovšetkým nežnou časťou obyvateľstva a zaručene nás ochránia pred urieknutím, alebo len zabezpečia náš pokoj a štastie. Pre mnohých je ich význam a vznik záhadou.

                Slovo kabbala ( z hebr. ´´prijatie, schopnosť duše pochopiť nadprirodzené idey, tradícia´´), je mystický smer v židovskej filozofii, ktorý sa ňou vinie od počiatku a výrazné miesto nadobúda v 9. stor. až 13stor. Dominuje v nej kozmologická problematika a kabbala je strešný pojem rôznych spôsobov priblíženia sa k bohu, prostredníctvom koncentrácie a modlitbu, ponorením sa do seba, alebo vykonávaním mystických praktík. Teoretická kabbala sa usiluje o poznanie, praktickej kabbale ide o mágiu, vytváranie amuletov a pod.   Amulety s praktického kabbalahu sa u nás zaviedli do praxe predovšetkým ako náramky nosené na ľavej ruke, pretože ľavá strana tela hlavne ruka a rameno, je podľa tohto učenia prijímateľom energie negatívnej ale aj pozitívnej.  Pôvod tohto amuletu spadá do dávnej minulosti. Podľa kabbalah tradície červené reťazce zdobili hrobku biblickej ženy Ráchel, ktorá zostala verná bohu. Červenou nitkou, je požehnaný ten kto ju nosí a ochraňuje ho pred zlom. Je to určite veľmi povzbudivé mať niečo čo mi pomáha a veriť tomu. Náramky môžu byť rôznych farieb, a každá ma svoj vlastný význam.

Červená: je farba lásky a krvi, je spojená s energiou, silou, mocou, odhodlaním, rovnako aj vášňou a túžbou. Práve preto je najmocnejšou farbou na ochranu proti zlému oku. Táto farba je tá, ktorá je realizovaná v Kabbalah .

Čierna: je spojená s bohatstvom, silou a autoritou. Pohlcuje všetky ostatné farby. Odpudzuje negatívnu energiu a prináša prosperitu .

Biela: je považovaná za farbu dokonalosti, predstavuje svetlo, nevinnosť, panenstvo a božstvo. Biela očisťuje a lieči telo aj dušu. Čistí pozitívnu silu od negatívnej.

Svetlo modrá: farba oblohy, predstavuje jasnosť, pravdu a harmóniu. Poskytuje ochranu proti nepoctivosti.

Je na každom z nás ako sa postaví ku týmto náramkom, či verí, alebo neverí v ich moc, ale jedno je isté. Psychika človeka je rozhodujúcim faktorom v živote každého z nás a všetko čo jej pridá na sile je pozitívne a preto striktne odmietanie niečoho, ani v tomto prípade nie je  moc konštruktívne.